PayDeg  
 
Paylaşım değişimi getirir
 
Linkedin Company ProfileFacebookTwitter
 
  PayDeg Günlüğü  
 
PayDeg
 

SİZİN İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ EĞİTİMLER

Yan tarafta tanıtım için hazırladığımız videomuzu izleyebilirisiniz. Baktığınız bu günlüğümüz eğitimlerimize destek çalışmalarımızdan biri, bunun dışında kursiyerlerimize önceden kaydettiğimiz eğitim videolarına erişme imkanı sunuyoruz. Ayrıca destekleyici bazı eğitimlerimizi online olarak vererek öğrenmeyi hızlandırıyoruz.

KATILDIĞIMIZ KONFERANSLAR

Kursiyerlerimizi davet edeceğimiz, güncel konuları işlediğimiz konferanslarımızla veya zirvelerimizle her daim bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Şimdilik aşağıda konferanslardaki sunumlarımızdan bir kaç örnek bulabilirsiniz.

Adıgüzel Okullarında yaptığımız bilgilendirme
İstanbul Üniversitesi Enformasyon Teknolojileri Bölümü

 

Ne tür roller var bulut yapısında?

Ortada Bulut Sağlayıcısı Servisi bulut kullanıcılarına sağlayan kişi, organizasyon ya da tüzel kişilik

En altta Bulut taşıyıcısı Bulut servis sağlayıcılarından bulut kullanıcılarına bulut servisleri için bağlantıyı ve taşımayı sağlayan organizasyon ya da tüzel kişilik, isp, telekom..

Bulut Denetleyicisi Bulut servisleri , performansı ve güvenliği ile ilgili değerlendirme yapan bağımsız  topluluk (CSA-cloud security alliance yapıyor bunu)

Kullanıcı ile servis sağlayıcısı arasında ya da bulut servislerini verenler arasında Bulut Komisyoncusu Bulut servislerini ve yapısını kullanarak bulut sağlayıcıları ile bulut kullanıcıları arasındaki bağlantıyı arabulucu olarak sağlayan kişi tüzel kişilik

Bulut komisyoncusu bulut servislerini bir paket haline getirerek tek bir servis anlaşmasıyla anahtar-teslim çözüm üretir. Bulut komisyoncusunun bu çözümüyle; merkezi kullanıcı kontrolü sağlanmış olur ve isteğe göre hazırlanmış olan portal ile federasyon ve entegrasyon daha rahat yapılabilir.

Bulut Kullanıcısı Bulut servis sağlayıcısının servisini kullanan iş ile alakalı Organizasyon ya da kişi

 

 

Sayılar
PayDeg Günlüğü Sayı 1
PayDeg Günlüğü Sayı 2
PayDeg Günlüğü Sayı 3
PayDeg Günlüğü Sayı 4
PayDeg Günlüğü Sayı 5
 
Önceki sayı
-->>
 
   
PayDeg Tanıtım Roll Out Cloud Tanıtım Cloud Computing BT Yönetimi Word İpuçları